آبیاری اتوماتیک چیست ؟؟ آبیاری مکانیزه چیست ؟چه کاربردی دارد و کجا ها می توان استفاده کرد ؟

سووآران

آبیاری اتوماتیک چیست ؟؟ آبیاری مکانیزه چیست ؟چه کاربردی دارد و کجا ها می توان استفاده کرد ؟

 

کنترلر ۲ کاناله با سنسور رطوبت

دستگاه آبیاری که مدیریت آبیاری باغچه، گلدان، مزرعه و باغ را به صورت  خودکارو بدون دخالت انسان انجام می دهد، آبیاری اتوماتیک می گویند.

از زمانهای قدیم روشهای مختلفی برای آسان شدن آبیاری زمین های کشاورزی و باغچه ها اختراع و ابداع شده است که می توان کانال های آب و قنات ها را نام برد ، بعد از گذشت سالها حق آبه ها و همچنین رعایت نوبت آبدهی نیز مساعلی بوده که از دغدغه های مهم بشری به حساب می آمد .

 

قنات
آب پاش اتوماتیک

 

آبیاری مکانیزه

 

با توجه به رشد علم و تکنولوژی و همچنین روش های جدید آبیاری بحث راحتی آبیاری و آسان شدن روش های آبیاری نیز از مساعل مهم به شمار میرفت در این بین کارهای مختلفی انجام شده و ایداعاتی به ثمر رسیده است.

کنترلر آبیاری دستگاهی الکترونیکی می باشد که وظیفه فرمان دهی به شیر های برقی در زمان های دلخواه و از پیش تعین شده شما را به عهده دارد. سیستم آبیاری اتوماتیک، مثلا در یک کنترلر ۴ ایستگاه شما می توانید تا چهار عدد شیر برقی را به این دستگاه متصل نماید و به هر یک از این شیر های برقی در زمان مختلف برنامه دهی کنید. سیستم آبیاری اتوماتیک سایز شیر های برقی می تواند از ۱ اینچ تا ۱۰ اینچ تغییر کند.

کنترلر اتوماتیک ۴ کاناله
کنترلر  آبیاری اتوماتیک وهوشمند۸ کاناله

 

 

معمولا برای نصب سیستم های کنترلر آبیاری باید یک منبع ورود برق داشته باشد مانند برق شهری یا پنل و باتری خورشیدی . توجه داشته باشید که از طریق کنترلر آبیاری شما می توانید مدیریت پمپ آبیاری خود را نیز به دست بگیرید .

آبیاری گیاهان و گلدانها در زمان مسافرت میتواند یک مشکل بزرگ باشد ، و می تواند تمام برنامه های شما را به هم بریزد.شما هم نگران این موضوع هستید؟

آماده سازی برای آبیاری اتوماتیک

تا حالا شده از خودتو بپرسین چه طوری موقع مسافرت رفتن به گلدون ها آب بدیم؟ ما هم مشکل شما را درک میکنیم و علاوه بر آن یک راه حل خوب برای شما داریم. پس از کسب تجربه های فراوان یک مجموعه از ابزار آبیاری اتوماتیک گیاهان را برای شما آماده کرده ایم. با استفاده از این سیستم شما میتواید بدون نیاز به حضور در محل گیاهان خود را آبیاری کنید.

آبیاری هوشمند
شیر برقی

نصب این سیستم به قدری ساده است که شما خودتان می توانید آنرا نصب و راه اندازی کنید.

به ساده ترین شکل ممکن از خشک شدن گیاهان خانگی خودتان جلوگیری کنید. و خیلی چیزهای دیگه در داخل این مجموعه وجود دارد. دیگر نگران خشک شدن گیاهان خانگی خود نباشید. یک شیربرقی که با یک تایمر اتوماتیک خیلی ساده به راحتی به شما این اجازه را میدهد تا تنظیمات لازم برای آبیاری گیاهانتون انجام بدید. از جذابیت های این محصول سادگی نصب آن است که به شما این اجازه را میده خودتان کارهای نصبش را انجام بدید.

آبیاری نوین
آبیاری مکانیزه

تجهیزات مورد نیاز برای داشتن آبیاری اتوماتیک و مکانیزه :

  • شیربرقی هوشمند
  • لوله-شیلنگ برای انتقال آب
  • آبیاری قطره ای ۲۰ عدد
  • میخ پلاستیکی مخصوص برای نگه داشتن شیلنگ در خاک
  • زانویی برای اتصال لوله

و پکیج آبیاری اتوماتیک سوواران تنها وسایلی می باشند که می تواند گیاهان شما را آبیاری کند و شما به راحتی به مسافرت و گردش خود به مدت طولانی بپر دازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *